اجرای بلکا

اجرای بلکا متری ۸۰۰۰تومان با بازدید رایگان و دو سال ضمانت میباشد.

برخی افراد تصور میکنند که اجرای بلکا نیز مانند برخی پوشش های ساختمانی مانند رنگ یا کاغذ دیواری به راحتی انجام میشود و یک فرد معمولی با کمی آموزش میتواند این پوشش را بر روی سطح اعمال نماید. اجرای بلکا بر روی سطوح مختلف مانند گچ، آهن، چوب، فلز، کاشی و همچنین سرامیک کاری تخصصی میباشد و باید با دقت فراوانی انجام شود. مهارت در اجرای بلکا با چند جلسه نصب بلکا به دست نمی‌ آید و نیاز به تجربه بالایی در این زمینه دارد.

مواد مورد نیاز برای اجرای بلکا

اجرای بلکا مواد و ابزار آلات مخصوصی را نیاز دارد:

  • قبل از اجرای بلکا باید مواد مورد نیاز که همان پوشش سلولوزی و یا پودر بلکا میباشد به مقدار لازم و متناسب با سطح تهیه شود.
  • برای اینکه پودر بلکا و همچنین آب با یکدیگر مخلوط شوند باید یک تشت و یا لگن پلاستیکی محیا شود.
  • برای اجرای بلکا بر روی سطح باید یک ماله که میتواند پلاستیکی و یا طلقی باشد تهیه شود.

اجرای بلکا

آماده سازی خمیر اجرای بلکا

بعد از آنکه مواد و ابزارآلات بالا تهیه شدند حال باید خمیر برای اجرای بلکا آماده شود. برای تهیه خمیر  بلکا باید مراحل زیر به ترتیب انجام شوند:

ابتدا باید به اندازه یک سوم یک لگن معمولی پودر بلکا درون آن ریخته شود. بعد از آنکه پودر بلکا درون تشت و یا لگن ریخته شد نوبت به اضافه کردن آب میرسد. این مرحله بسیار حساس میباشد و باید با دقت زیادی انجام شود چون هر گونه اشتباهی باعث میشود تا مخلوط بلکا ضایع شود. مقدار آبی که برای تهیه مخلوط بلکا باید مورد استفاده قرار گیرد به اندازه ۳ تا ۵ برابر پودر بلکا میباشد. البته باید در هنگام اضافه کردن آب میزان سفتی، سختی،‌چسبندگی و همچنین لغزندگی آنرا بسنجید تا مخلوطی ایده آل به دست آید.

بعد از آنکه آب و پودر بلکا با یکدیگرمخلوط شد باید به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه با یکدیگر به خوبی ورز داده شوند تا در نهایت خمیر به خوبی شل بگیرد. پس از شکل گرفتن این مواد نباید اجرای بلکا را شروع کرد و در حدود ۳۰ دقیقه زمان نیاز است تا مواد مخلوط شده از لحاظ مولوکولی با یکدیگر ترکیب شوند.

بعد از آنکه ۳۰ دقیقه از مخلوط پودر بلکا  و آب سپری شد میتوان اجرای بلکا را آغاز نمود.

اجرای بلکا

نکاتی در مورد اجرای بلکا

برای اجرای بلکا بهتر است تا سطح مورد نظر به خوبی تمیز شود. دوده، گرد و غبار و هر مانعی که بر سر راه وجود دارد باید حذف شوند تا مخلوط بلکا به خوبی بر روی سطح بچسبد. برای آغاز اجرای بلکا باید یک مشت مخلوط بلکا بر روی ماله ریخته شده و این مخلوط به آرامی بر روی سطح اعمال شود. بعد از آنکه مخلوط بر روی سطح قرار گرفت باید توسط ماله به بخش های مختلف دیوار پخش شود تا قسمت زیادی از سطح را پوشش دهد. عمل پخش کردن مخلوط در اجرای بلکا باید تا جایی انجام شود که ضخامت آن از سطح حدود یک میلی متر شود. شاید اجرای بلکا برای اولین بار به خوبی انجام نشود ولی نباید زود دست از کار کشید. تا جایی این عمل باید تکرار شود که خمیر مورد نظر حدود یک میلی متر و نه کم تر بر روی سطح به خوبی قرار بگیرد. همچنین در اجرای بلکا نباید هیچ گونه نا صافی و پستی و بلندی بر روی سطح آن وجود داشته باشد زیرا اگر بلکا خشک شود صاف کردن مجدد این سطوح بسیار مشکل خواهد بود.

مراقبت های لازم بعد از اجرای بلکا

پس از آنکه اجرای بلکا به اتمام رسید باید مدت زمان ۲۴ الی ۷۲ ساعت را منتظر ماند تا مخلوط بر روی سطح به خوبی خشک شود. این زمان نسبت به سطحی که بلکا بر روی آن قرار گرفته است متفاوت میباشد. اگر سطح از گچ باشد مخلوط بلکا به ۲۴ ساعت زمان برای خشک شدن نیاز دارد زیرا گچ آب موجود در مخلوط را به خوبی جذب میکند. برای خرید بلکا و همچنین اجرای آن بهتر است با افرادی که در این زمینه از تجربه کافی برخوردار هستند مشورت کرده و کار را به آنها واگذار کنید.میتوانید خرید بلکا و همچنین اجرای بلکا را به کارشناسان سایت بلکاتک که در این زمینه از تجربه بالایی برخوردار هستند بسپارید.

عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :